O nás

Milí rodiče,

školka Mája od února tohoto roku působí také v Újezdu nad Lesy a přijímá děti od 2 do 6 let. Nachází se v nově postaveném a krásně zařízeném domě s terasou a zahradou na křižovatce ulic Chabeřická a Zaříčanská. Dům byl stavěn již se záměrem vybudování mateřské školy a tak disponuje velkým otevřeným prostorem, kde mají děti dostatek místa a komfortu na hraní a učení.

Školka zatím není akreditovaným zařízením, ale než se tak stane, k výuce přistupujeme tak, jako by jím byla. Sdílíme stejné hodnoty a metody výuky, jako v pobočce na Černém Mostě - Hloubětín. Výuku vedeme dle programu Začít spolu a propojujeme ji interaktivní metodou výuky, která je pro děti zábavná. Cílem je podpořit děti v rozvoji schopností a spolupráce. Děti se mohou těšit na pestrý program plný výletů, divadel, bruslení v zimě i zájmové kroužky jako např. plavání v bazénu se slanou vodou. Program se mění každý měsíc a je vždy k dispozici v záložce Aktuality.

Opravdu citlivý, individuální a lidský přístup, rodinná atmosféra a snaha vyjít vstříc potřebám rodičů i dětí jsou u nás standardem. Naprostý komfort zajišťuje nadprůměrný počet pedagogů (max. 5 dětí na 1 učitele) a malá kapacita školky. Na "paní učitelko" si nepotrpíme, jsme rády, když nás děti oslovují jménem. Integrujeme  také děti s odlišným mateřským jazykem a děti s handicapem.

Nabízíme dietní, bezlepkové, bezlaktózové a další varianty individuálního stravování akreditovanou jídelnou. Aktuální jídelníček je vždy nahlédnutí v sekci Jídelníček.

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat telefonicky či emailem.

Mgr. Markéta Křivková


Jak vypadá den u nás ve školce:

6:30 - 8:45     Příchod dětí, spontánní hry

8:45 - 9:15      Dopolední svačinka

9:15 - 10:15     Ranní kruh, tematicky zaměřené aktivity

10:15 - 11:45    Pobyt venku (procházky, hřiště aj.)

11:45 - 12:15    Oběd

12:15 - 15:00   Odpolední klid a spontánní probouzení dětí.

15:00 - 15:30  Odpolední svačinka

15:30 - 18:00  Odpolední hry dle přání dětí. Postupné odchody.

Program dne je vždy přizpůsoben rozpoložení dětí, plánovaným výletům a akcím . Příchody a odchody dětí v průběhu celého dne řešíme individuálně, dle potřeb rodičů.